Krojované hody:

Na vesnicích i v některých městech bývá každoročně zvykem uspořádat krojované hody. Ty mají většinou svoji tradici. Někde bývají takzvané Babské hody kde chodí v lidových krojích pouze ženy, jinde chodí páry.

Byla by škoda neuchovat tyhle chvíle i ve filmové podobě. Hody natáčíme nejen pro samotné stárky a páry, ale také v případě zájmu i pro obecní a městské úřady za účelem promítání v místních kabelových TV, nebo archivaci do místní kroniky města či obce.

Program všech hodů je zhruba stejný, liší se pouze v některých zvyklostech. Videofilm začíná pohledem na obec a okolní přírodu, následují úvodní titulky, dále pokračujeme natáčením různých obecních pamětihodností a kulturních objektů jako je například kostel, kaplička, budova školy, či obecního úřadu.

Krojované hody

Dále natáčíme poslední úpravy stárků, přihlížející občany, proslov starosty obce s předáním hodového práva, sólo pro starosty a podobně. Poté následuje průvod celou vesnicí, taneční sóla pro stárky a jejich rodiče. Všechny tyto záběry jsou natáčeny z více úhlů pohledu a jsou v nich použity i zpomalené záběry, občerstvení, přípitky hostů a podobně.

Po krátké přestávce na oddech a večeři následuje večerní program. Ten se odehrává většinou v místním kulturním domě, nebo za příznivého počasí i pod širým nebem. Zde také používáme vlastní kamerové osvětlení, což je v horších světelných podmínkách nezbytné k dosažení bezchybného kvalitního záznamu.

Krojované hody-sóla

Stárci mají slavnostní nástup a sólo. Poté následuje volná zábava zpestřená například rozmarýnkovou volenkou či tombolou.
V samotném závěru videofilmu budou zpomalené záběry párů s detailními titulky všech zúčastněných podmalované dechovou hudbou.

Vše lze samozřejmě upravit dle přání a požadavků zákazníka. Dle dohody můžeme přijet i o den dříve a natočit například zdobení a stavění máje, část předhodové zábavy a podobně.

Hotový videofilm předáme na videokazetách a DVD v požadovaném množství. Samozřejmostí jsou plastové krabičky s atraktivním barevným obalem, na kterém budou fotografie z videofilmu.

Nenechávejte nic náhodě a přijďte se nezávazně podívat na některý z již hotových videofilmů.

www.majek.cz